Sustainability in Ready-to-Wear

Hazır Giyimde Sürdürülebilirlik​

Son zamanlarda küreselleşme sayesinde hızlanan üretim ve tüketim doğal kaynakların verimli kullanımı noktasında yeni arayışları beraberinde getirmiştir. İnsanoğlunun bugün olduğu gibi gelecekte de ihtiyaçlarını İnsanoğlunun bugün olduğu gibi gelecekte de ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebilmesi, ekonomik ve ekolojik dengenin birlikte korunabilmesine bağlıdır. Bu kapsamda ortaya çıkan doğal kaynakların etkili ve verimli kullanımı, üretim faaliyetlerinin ekolojik etkenler çerçevesinde yeniden düzenlenmesi anlamına gelen sürdürülebilirlik, son yıllarda geri dönüşüme verilen büyük önem ve ekolojik moda gibi anlayışlar çerçevesinde küresel çapta gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır. 

Dünyanın daha yaşanabilir bir yer olması ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek adına önem taşıyan sürdürülebilirlik tüm sektörler kadar hazır giyim ve tekstil sektörlerini de etkilemektedir.

Hazır giyim ve tekstil, geçmişte sanayileşmede ilk sıralarda yer alırken bugün hızlı üretime dayanan, trendlere ve modaya göre yeniliğin hakim olduğu yüksek gelirli bir sektör olduğundan hazır giyimde sürdürülebilirlik oldukça önemli görülmekte olup sürdürülebilir moda gibi yeni anlayışlar gittikçe daha fazla kabul görmektedir. Bu kapsamda yeşil moda veya sürdürülebilir moda olarakta adlandırılan yeniden dönüştürülebilir tekstil üretimi yeni bir akım olarak ortaya çıkmıştır. Sürdürülebilir moda, tekstil üretiminde kullanılacak hammaddelerin seçiminden başlayarak daha verimli ve doğa dostu bir anlayışı tüm üretim sürecine yaymayı hedeflemektedir. Bugün tekstil sektöründe öncü olan birçok marka, daha sürdürülebilir ürün ve tasarımlar için önemli yatırımlar yapmaktadır. Yavaş tasarım yaklaşımıyla daha dayanıklı hammaddeler ile daha uzun süreli kullanım amaçlanmakta, etik moda anlayışla üretilen geri dönüştürülebilir ürünler sayesinde organik tekstilin hayata geçirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Hazır Giyimde Sürdürülebilirlik
Sustainable_clothing

Mayyana tekstil olarak 90’lı yıllardan beri hazır giyim ve tekstil sektöründe bulunmaktayız. 2010 yılından beri ihracata yönelen firmamız, Avrupa ve İskandinav ülkeleri başta olmak üzere küresel pazarlara ürün temin etmektedir. Yurtiçi farklı ölçeklerde markalar için ipek, yün, keten, pamuk, organik, viskon, polyester ve karışımları gibi pek çok farklı kumaş türünde, desen tasarımı, aksesuar, baskı ve nakış uygulamaları dahil olmak üzere geniş bir skalada tekstil alanında hizmet vermekteyiz. Firmamız erkek giyimde takım elbise, damatlık, gömlek, pantolon, tshirt, bayan giyimde ise takım elbise, bluz, abiye gibi çeşitli ürün gruplarının tasarımından nakliye sürecine kadar üretimini yapmakta ayrıca kurumsal giyim, çocuk giyim ve ev tekstili gibi alanlarda da firmalara çözüm ortaklığı sunmaktadır. Moda ortağı olduğumuz müşterilerimiz için etik değerleri ve çevreyi önceleyen üretimi, hızlı teslimat ve esnek tedarik anlayışı ile birleştirmeyi hedefliyoruz. Mayyana Tekstil olarak fason üretimde kısa süreli ve garantili teslimat anlayışıyla hareket ederek hem büyük hem küçük adetli siparişler için kaliteli üretim ve hızlı servisi müşterilerimize sunmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile üretimin her aşamasında sürdürülebilirlik temelinde hizmet vermekte, doğaya ve insana saygılı üretimi öncelemekteyiz.

WhatsApp chat